• Молитва на Страстну п’ятницю

  Ісусе Христе, Агнцю Божий! Ти помер за всіх грішників і за мене. Я прийшов нині до Твого святого хреста, щоб в покорі і послусі засвідчити, що Ти взяв на Себе всі мої провини і поніс за них кару, що Твоїми ранами мене вздоровлено, зцілено і врятовано від загибелі.

  Спасителю мій, заради мене Ти зазнав знущань, глузування і страждання, а також несправедливого суду. Твої руки і ноги були пробиті цвяхами за мої гріхи, Твій бік прокололи за мої провини!

  За мене наклали на Твою святу голову терновий вінець. Я звертаю свої очі до Твого хреста і бачу, яку велику ціну заплачено за моє життя і спасіння.

  Агнцю Божий, Ти приніс Себе в жeртву за мене і за всіх людей, щоб примирити нас з небесним Отцем і зробити Божими дітьми. Твій хрест став для нас осердям прощення, надії і втіхи.

  Тому разом з Твоїми апостолами і усіма святими я визнаю: «Я живу вірою в Божого Сина, який мене полюбив і віддав за Мене самого Себе в жeртву на хресті, щоби віруючи в Нього, я не загинув, але мав життя вічне».

 • Молитва на Страсну П’ятницю

  Господи Ісусе Христе, Агнцю Божий, що був заколений за нас і всіх грішників. В цей день ми приходимо до підніжжя Твого хреста з каяттям і жалем, і в покорі та послусі сповідуємо, що Ти прийняв на Себе наші провини та наш смуток, поніс покарання за наші гріхи і зцілив нас своїми дорогоцінними ранами. Ти постраждав за нас і всіх грішників, переніс наругу і глузування від Ірода, несправедливість суду Каяфи та Пілата, зазнав невимовних страждань та мук. На Твою святу і невинну голову було покладено терновий вінець. За наші гріхи було проколено Твої руки та ноги і пробито бік списом. За наші переступи Твої вуста скуштували гіркоту оцту та жовчі. Яку велику ціну Ти заплатив за наші гріхи – ціну Твого життя! Дивлячись на Твоє розп’яття, ми бачу Агнця Божого, який один раз і назавжди приніс Себе в жертву, викупивши підзаконних. Твій святий хрест для нас – джерело надії, радості і втіхи. Разом з апостолом Павлом ми промовляємо: «Я розіп’ятий з Хрестом…, а що живу в тілі тепер – живу вірою в Божого Сина, що мене полюбив і видав за мене Самого Себе. Господи, поблагослови, щоб проповідь про Твій хрест ширилася цілим світом, притягуючи людей до Тебе, щоб вони могли жити з Тобою і для Тебе повіки. Амінь

 • Колекта на Вербну неділю

  Дорогий небесний Отче, величаємо і славимо Тебе за той незбагненний вияв любові, котрим Ти викупив нас через Ісуса Христа, Твого Однородженого Сина, а нашого Господа і Спасителя. Подібно до того як Його вітали в Єрусалимі ті, що встеляли для Нього дорогу своєю одежею і пальмовим віттям, даруй і нам завжди вітати Його як Свого царя і слідувати за Ним без жодного сумніву з покладанням та певністю, бо Він живе і царює з Тобою і Святим Духом, один Бог, нині і повіки віків. Амінь.

 • Колекта на Великдень

  Боже, Ти сьогодні через Твого Єдинородного Сина переміг смерть і відкрив нам брами вічного життя, вчини, щоб ми, відзначаючи урочистість Господнього Воскресіння, були відновленні Святим Духом і могли воскреснути до нового життя у світлі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа. Бог, навіки вічні. Амінь.

   

 • Молитва на Вербну неділю

  Прославляємо Тебе, Господи, Боже наш, за той незбагненний і великий чин Твоєї любові, якою Ти викупив нас через Свого Однородженого Сина Ісуса Христа. молимось Тобі – дай, щоб подібно до тих, що радісно вітали Ісуса Христа під час Його славного в’їзду в Єрусалим, і встеляли Йому шлях своєю одежею і пальмовим віттям, і ми також завжди вітали Його як Свого Царя і йшли за Ним з досконалою певністю і покладанням на Нього, тому що Він живе і царює з Тобою, Отче, і зі Святим Духом – один Бог, нині і повіки вічні. Амінь.

 • Колекта на Різдво

  Господи Боже, Отче небесний, по великій милості і любові до нас, що послав у світ Єдинородного Сина Твого Ісуса Христа, котрий прийшов у плоті, щоб всякий віруючий в Нього не загинув, але мав життя вічне, молимо Тебе: просвіти наші серця Духом Святим, щоб ми постійно дякували Тебе за цю благодать, зберігали в серцях радість і мир, терпляче переносили земні страждання і досягли перемоги через Ісуса Христа, улюбленого Сина Твого, Господа нашого.

 • Колекта на Адвент

  Всемогутній Боже, Отець небесний, що чиниш серед нас благодатне царство Сина Свого Ісуса Христа, Спасителя і Царя нашого, молимо Тебе: допоможи нам завжди прислухатися Слова Твого і підкорятися волі Твоїй. Перебувай Своєю благодаттю з нами і приведи Свій народ в Небесне царство, яке Ти відкриваєш нам через Ісуса Христа, улюбленого Сина Твого, Господа нашого.

 • Колекта на Адвент

  Всемогутній Боже, Отець Небесний, що послав Сина Свого Ісуса Христа для спасіння і визволення нашого, молимо Тебе: просвіти нас і керуй нами Духом Святим, щоб ми покаяння і віру міцно трималися Твого Слова. Не дай нам впасти в зарозумілість, і гордовитість або в страх і безнадію, але даруй нам бути в числі тих, хто успадкує вічне царство Твоє, через Ісуса Христа, улюбленого Сина Твого, Господа нашого.

 • Вступна молитва

  Всемогутній Боже й Отче наш Небесний! Від віку до віку Ти один єси, бо “тисяча літ перед очима Твоїми мов день вчорашній, що минув, як одна сторожа в ночі”. Ти в любові створив весь світ і нас – людей покликав до життя. Ти на висоті єси і на покірних споглядаєш. Ти задля нашого спасіння зіслав Свого Сина Єдинородного, “щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне”. Зглянся, о Милостивий, на нас, що в покорі схилили голови свої перед Тобою, прийми наші в цю годину моління і силою Духа Твого Святого душі наші освяти, розум направ, думки вчини чистими, щоб ми зі всіма нашими думками й усім нашим єством могли при Тобі бути, Тебе гідно піснями й моліннями величати, з Твоїх великих Дарів щедро черпати і пізнанням Твого Слова святого скріплятися у дусі до особистої поправи, до успішної боротьби зі злом світу і до пожиточного служіння потребуючим допомоги! В Ім’я Господа нашого Ісуса Христа благаємо Тебе, Отче наш Небесний: Благослови нам щедро Своєю правицею, щоб ми могли віддати гідну честь і славу Тобі з Єдинородним Твоїм Сином і пресвятим Духом, тепер, і повсякчас, і по віки віків. Амінь.

 • На Трійцю

  Вічний Господи, Який виявив Свою могутність, славу і велич як Отець, Син і Дух Святий, поклоняємось Тобі перед троном Твоїм з ангелами і святими всіх віків, з благоговінням, тремтінням і захопленням. Ти – великий Бог і наш Господь. Ми йдемо до Тебе, упокоренні у вірі в Ісуса Христа, Який викупив нас Своїм хрестом. Прийми наше поклоніння і хвалу, доторкнись до наших вуст і серця, і зроби їх чистими. Ми знаємо, що лише Ти є дійсним Богом і говориш до нас через слово Твоє і Сина Твого Ісуса Христа.

  Збережи нас в цій рятівній вірі і дай ласку сповідувати Тебе і Сина Твого, і Святого Духа нашим Богом. Не дай нам ніколи соромитись Тебе або відкинути Тебе. Утримуй душі наші від гріха, і нехай ми живемо у світлі Твоєї любові.

  Цілу вічність будемо прославляти Тебе як Творця, Викупителя і оберігаючого Духа, і славити Твою ласку і велич Твою. Амінь.

 • МОЛИТВИ ПІД ЧАС ВРАНІШНЬОГО БОГОСЛУЖІННЯ(5)

  Хвалимо Тебе Боже наш, і в піснях славимо.  Благословимо і дякуємо Тобі, Боже вітців наших, що Ти відвів тінь ночі і знову показав нам світ денний.  Благаємо Тебе, очисти наші гріхи і прийми наші моління з великого милосердя Твого.  Бо до Тебе одного ми припадаємо, – милостивого і всесильного Бога: засвіти в серцях наших правдиве сонце правди Твоєї, просвіти розум наш і почуття наші охорони, щоб ми, ходячи побожно шляхами заповітів Твоїх, осягнули вічне життя – бо тільки в Тобі є джерело життя, – і сподобилися насолоди недосяжного Твого світла. Бо Ти єси Бог наш, і Тобі славу віддаємо, –Отцю, і Сину, і Святому Духові, тепер і повсякчас і повіки віків.  Амінь.

 • МОЛИТВИ ПІД ЧАС ВРАНІШНЬОГО БОГОСЛУЖІННЯ(4)

  Господи, Боже наш, – Святий і незбагненний.  Ти наказав світлу засяяти з темряви, дав нам спочинок у нічному сні і підняв нас з постелі, щоб ми могли прославляти Тебе і благати Твоєї милості.  З добросердя Твого прийми нас, що нині поклоняємось Тобі і дякуємо Тобі.  Подай нам всього, що ми потребуємо для нашого спасіння.  Вчини нас синами світла та дня і спадкоємцями Твоїх вічних благ.  Зглянься, Господи, з великого милосердя Твого на нас і всіх людей, які моляться з нами, і на всіх братів наших на землі, на морі і на всякім місці володіння Твого, – потребуючих Твого чоловіколюбства і помочі Твоєї, і всім подай велику милість Твою, щоб завжди спасаючись душею і тілом, ми славили величне і благословенне Ім’я Твоє. Бо Ти єси Бог милосердя, щедрот і чоловіколюбства, і Тобі одному славу віддаємо, – Отцю, і Сину, і Святому Духові, тепер і повсякчас, і повіки віків. Амінь.