• СКОРОЧЕНА ФОРМА ЗАГАЛЬНОЇ СПОВІДІ

  Всемогутній Боже, Отче милостивий! Я, нікчемна і грішна людина, припадаю перед Тобою і визнаю Тобі всі мої гріхи й провини, що їх я поповнив (- ла) ділами, словами й думками. Ними я Тебе прогнівив (- ла), а через це заслужив (- ла) собі на дочасну й вічну кару. Всією душею жалкую над усіма моїми переступами та гріхами і з глибини серця за них каюся. До Тебе, Боже мій, приходжу з моїми душевними тягарами і благаю Тебе: Ради невимовних мук, страждань і смерті Твого улюбленого Сина і Господа нашого Ісуса Христа та з безмежного милосердя до людського роду, будь ласкавий до мене, грішної людини., прости мені всі провини., зніми з мене кайдани гріха і ласкаво обдаруй мене силою Духа Святого, щоб я поправився (- лася) і відтепер Тобі одному служив (- ла) та віддавав (- ла) гідну честь і славу Тобі, з Твоїм Єдинородним Сином і Святим Духом по віки віків. Амінь.

 • Молитва до Святої Трійці

  Пресвятая Трійце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий завітай і зціли немочі наші, ради імені Твого. 

  Господи помилуй. Господи помилуй. Господи помилуй.
  Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
 • Молитва сповідування гріхів

  Всемогутній Боже, милостивий Отче! Ми, – нікчемні і грішні люди, припадаємо до Тебе і визнаємо перед Тобою всі свої гріхи і провини, що їх вчинили ділами, словами і думками. Ними ми Тебе прогнівили, а через це і заслужили собі дочасну і вічну кару. Всією своєю душею каємось у скоєному. До Тебе, Боже мій, ми приходимо зі своїми душевними тягарами і благаємо Тебе: заради невимовних мук, страждань і смерті Твого улюбленого Сина і Господа нашого Ісуса Христа, та з превеликого милосердя до усього людського роду, милостивий будь до нас, грішних, прости нам всі гріхи наші, зніми з нас кайдани гріха і ласкаво обдаруй силою Духа Святого, щоб ми Тобі одному служили і віддавали гідну честь і хвалу Тобі з Твоїм Однородженим Сином і Святим Духом нині і повіки віків. Амінь.

 • Молитва сповідування гріхів

  Господи, Ісусе Христе, з великої ласки Твоєї помилуй нас, що впали в тяжкі провини.  З безмежного Твого милосердя очисти  беззаконня наші, бо згрішили ми, Господи, перед Тобою, що знаєш видиме і потаємне людського серця і єдиний маєш право відпускати гріхи.  Серце чисте створивши в нас, Боже, і духом могутнім укріпивши, радість спасіння нам показавши, – не відкинь нас від Свого лиця, а помилуй, як Благий і Чоловіколюбець, і аж до останнього нашого подиху дозволь нам славити і величати Ім’я Твоє. Бо Ти милосердям і чоловіколюбством Сина Твого Однородженого благословенний єси, з Пресвятим і животворящим Твоїм Духом Святим тепер і повсякчас і повіки віків.  Амінь.

 • Митарева молитва

  Боже, милостивий будь до мене грішного! (Лк.18:13)

 • Молитва сповідування гріхів з літургії Джона Нокса

  Всемогутній Боже. Ми не гідні увійти в Твою присутність через наші численні гріхи. Ми не заслуговуємо ні на яку милість і пощаду від Тебе. Ми згрішили проти Тебе, Господи, і образили своїми гріхами. І все ж, Господи, як ми визнаємо наші гріхи та злочини, так само і ми визнаємо, що ти милосердний Бог, люблячий Батько до всіх, хто звертається до Тебе. І тому ми смиренно просимо Тебе, заради Твого Сина Ісуса Христа, прояви милосердя до нас, і прости нам усі наші гріхи. Прости гріхи наші давні і гріхи теперішні. Духом Святим, о Господи, заволодій нашим серцем, щоб не лише наші вчинки, але й слова наших уст, і найменші думки нашого розуму, були керовані Тобою. Через нашого Господа Ісуса Христа, Амінь.

  (Адаптовано з літургії Джона Нокса, 1560)

 • Молитва сповідування гріхів з літургії Кальвіна

  Господь Бог, вічний і всемогутній Отець: ми визнаємо, перед Твоєю Святою величчю, що  ми грішні, народилися в  гріхах, схильні творити зло, не здатні власними силами творити добро. Через нашу гріховність ми постійно порушуємо Твої святі заповіді. Але, Господи, зі щирою скорботою ми каємось і відвертаємось від усіх наших злочинів. Ми засуджуємо себе через наші гріхи і з істиною скорботою просимо, щоб Твоя милість позбавила нас цих страждань. Помилуй нас, Милостивий Боже, Отець милосердя, заради Твого Сина Ісуса Христа, Господа нашого. Щоденно збільшуй до нас милість Свою, Духом Святим зрощуй в нас плоди святості і праведності, які були б приємні в очах Твоїх. Через Господа нашого Ісуса Христа. Амінь.

  (Адаптовано з літургії Жана Кальвіна, 1543, Женева)

 • МОЛИТВА СПОВІДУВАННЯ ГРІХІВ (4)

  Визнаю перед Всемогутнім Богом і всім небом, що я згрішив думкою, словом і вчинком. Моя провина, тільки моя провина, моя тяжка провина. Тому прошу, Всемогутній Боже, змилуйся наді мною, прости всі мої гріхи і очисти моє серце. Молюсь в любові Отця, благаю в Ім’я пролитої Крові Христа, через силу Духа Святого. Амінь.

 • Молитва сповідування гріхів (5)

  Вірні: Отче Небесний, милостивий будь до мене, грішного.  Пробач мені мої провини – видимі і невидимі, свідомі і несвідомі, явні та приховані, ті, які я знаю, а також ті, про котрі я не здогадуюсь.  Пробач мені гріхи, які я вчинив задля своєї втіхи і задля втіхи інших.  Пробач мені їх усіх, милостивий Боже, заради Ісуса Христа. Амінь.

   

 • Молитва сповідування гріхів (4)

  Боже, очисти мене грішного, бо я ніколи нічого доброго не вчинив перед Тобою, але визволи мене від усього злого, і нехай буде в мені воля Твоя, щоб неосудно відкрив уста мої грішні і славив святе ім’я Твоє, – Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас і на віки вічні. Амінь.

 • МОЛИТВА СПОВІДУВАННЯ ГРІХІВ (3)

  Загальна молитва

  Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші імени твого ради.

  Господи, помилуй, Господи помилуй, Господи помилуй. Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь

 • Респонсорна молитва сповідування гріхів

  Пастор: Добрий Пастирю, котрий знаєш своїх овець: Господи, помилуй.
  Вірні: Господи, помилуй.
  Пастор: Ти, котрий віддав життя за свою паству: Христе помилуй.
  Вірні: Христе помилуй.
  Пастор: Ти, котрий шукаєш заблукалих овець: Господи, помилуй. Амінь.