Річард Бакстер Archives | УТР

Річард Бакстер

Фільтр книг Показано єдиний результат
За категорією
За автором

Річард Бакстер (1615-1691) – один з найвідоміших пуританських теологів, який отримав загальне визнання як видатний пастир і автор понад 200 праць. В молодості наполегливо займався самоосвітою, в 1638 р був висвячений на священика Англіканської церкви. Служіння Бакстера в Кіддермінстері (1641-60) збіглося з драматичними змінами в житті англіканської громади. Бакстер підтримав парламент в боротьбі проти короля, прослуживши недовгий час військовим капеланом. Він приєднався до партії нонконформістів; в 1662 р, в числі інших 2 тис. священнослужителів, був вигнаний з Англіканської церкви. Протягом свого церковного служіння він закликав епіскопалов, пресвітеріан і індепендентів до співпраці і терпимості. Отримавши заборону на пасторську діяльність в 1662 р, Бакстер продовжував служити людям своїми книгами і проповідями.

Три твори Бакстера перевидаються особливо часто. У книзі “Вічний спокій святого” {The Saint’s Everlasting Rest, 1650) Бакстер описує “блаженство святих, що радіють Богу у славі Його”. Хоча ця книга в тисячу сторінок зазвичай друкується зі скороченнями, вона вважається одним із шедеврів християнської літератури. В “Реформований пастор” (The Reformed Pastor, тисячі шістсот п’ятьдесят шість) Бакстер говорить про те, що пастирям необхідно звернути найсерйознішу увагу на самих себе, перш ніж опікати паству. Книга містить практичне керівництво для розв’язання вічних проблем, що виникають у пастирів в справі настанови віруючих і керівництва Церквою. “Заклик до невіруючих” (A Call to the Unconverted, 1657) свідчить про істинно євангельському дусі; автор гаряче і переконливо закликає невіруючих прийти до Бога і прийняти Його милість. У числі інших найважливіших робіт можна відзначити написані по латині “Метод християнстві” (Methodus Theologiae Christianae, 1681), де він в найбільш систематичному вигляді викладає свої теологічні погляди, і автобіографію “Спадщина Бакстера” (Reliquiae Baxteri-апае, +1695). Ці та інші книги Бакстера відзначені євангельським запалом, прагненням повернутися до істинного благочестя, пристрасним бажанням примирити ворогуючі частини християнства.

Теологія Бакстера відрізнялася помірністю і виваженістю. Він намагався уникати полемічної гостроти і шукав теологічну середину між крайнощами. В помилкових навчаннях він прагнув виявити зерно істини, намагаючись бути миротворцем в теології, а не тільки в еклезіології. Природно, він виявився досить непопулярним серед багатьох своїх сучасників. Наприклад, кальвіністів не влаштовувало, що він розділяє концепцію загального викуплення; армініани ж були незадоволені, що він згоден з ідеєю особистого вибрання. Бакстер захищав свою позицію, відсилаючи критиків до Св. Письма і розуму.

Copyright © 2016-2021 - Українське Товариство Реформації.

Всі права захищено! Копіювання дозволяється лише з вказанням посилання на сайт

Політика конфіденційності | Договір оферти

Сайт розроблено Луковим Юрієм

Контакти

  • тел: +38 (093) 025-00-07
  • тел: +38 (098) 647-97-90
  • www: reformed.in.ua

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах